EuroCloud Europe Award 2016
 

AVRUPA’NIN EN PRESTİJLİ BULUT BİLİŞİM ÖDÜLÜ EURO CLOUD’UN TÜRKİYE ELEMELERİ TAMAMLANDI

TÜRKİYE BULUT ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, Bizz Consulting temsilciliğinde Türkiye’de 4’üncüsü düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri, Avrupa’nın en prestijli bulut bilişim ödülü Euro Cloud’un ülke elemesi tamamlandı. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan ve TÜBİSAD Başkanı Erman Karaca’nın katılımı ile gerçekleşen ödül töreninde; Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek 5 kategoride ilk 3 şirkete sertifikaları takdim edildi.

22 Kasım 2016, İstanbul – Vodafone Türkiye ana sponsorluğunda, NGN Ve İTÜ Arı Teknokent Co Sponsorluğu, Cloudteam, T-Systems Ve Verifone Destekleri,Bizz Consulting temsilciliğinde bu sene 4’üncüsü düzenlenen Avrupa Bulut Ödülleri sahiplerini buldu. Avrupa’daki en büyük ve en prestijli bulut bilişim ödülü olan Euro Cloud’un Türkiye temsilcisi olarak faaliyet gösteren Avrupa Bulut Ödülleri, dördüncü yılında 15 firmayı bulut bilişim alanındaki çalışmaları dolayısıyla ödüllendirdi. Kategori birincileri ise, Avrupa’da başarıları ile Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Avrupa Bulut Ödülleri’nde ülkemizin bulut çözümü tedarikçilerinin başarıları vitrine çıktı. Yatay Çözümler Alanında En İyi Bulut Bilişim Hizmeti Ödülünü Innova Bilişim Çözümleri kazanırken, Yılın Bulut Hizmet Müşterisi kategorisi birincisi Arçelik oldu. Sektörel Çözümler Alanında En İyi Bulut Bilişim Hizmeti birincisi yine Innova Bilişim Çözümleri olurken, En İyi Bulut Bilişim Dönüşüm Metotları Kategori Birincisi Verifone Türkiye ve Yılın Startup Servis Sağlayıcısı Kategori Birincisi Bulutistan oldu.

Vodafone Türkiye Kurumsal İş Birimi İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy, Verifone Türkiye, Doğu Avrupa ve Türki Cumhuriyetler Genel Müdürü Onur Altınbaş, İTÜ Arı Teknokent CEO’su Kenan Çolpan ve TÜBİSAD Başkanı Erman Karaca’nın açılış konuşmaları ile başlayan program, Türkiye Bilişim Sektörü 2017 Paneli ile devam etti. Türkiye Bilişim Sektörü 2017 panelinde, Türkiye’de bulutun gelişimi ve potansiyeli de masaya yatırıldı. Vodafone Türkiye Kurumsal Çözümler Direktörü Cenk Alper moderatörlüğünde gerçekleşen panelde; Intel Türkiye CEO’su Burak Aydın, Cisco Türkiye CEO’su Cenk Kıvılcım, Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu, Cloudteam Yönetim Kurulu Başkanı Özan Türe ve NGN İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Müfit Süer söz aldı.

Avrupa’da Türkiye’ye Ödül Getiren Birinciler törende ilan edildi:

Yılın Bulut Hizmeti Müşterisi Avrupa Kategori Birincisi Arçelik,

Sektörel Çözümler Alanında En İyi Bulut Bilişim Hizmeti Avrupa Kategori Birincisi Innova Bilişim Çözümleri,

En İyi Bulut Bilişim Dönüşüm Metotları Avrupa Kategori İkincisi Verıfone Türkiye

AVRUPA BULUT ÖDÜLLERİ 2016 KATEGORİ İLK 3

  Yatay Çözümler Alanında En İyi Bulut Bilişim Hizmeti
 • 1.Innova Bilişim Çözümleri
 • 2.Vodafone Türkiye
 • 3.6Kare
  Sektörel Çözümler Alanında En İyi Bulut Bilişim Hizmeti
 • 1.Innova Bilişim Çözümleri
 • 2.Plusoneminusone
 • 3.Detaysoft
  En İyi Bulut Bilişim Dönüşüm Metotları
 • 1.Verifone
 • 2.Detaysoft
 • 3.Nokia Türkiye
Yılın Startup Servis Sağlayıcısı 1.Bulutistan 2.Skyatlas 3.Onlab Elektrik Elektronik Yılın Bulut Hizmeti Müşterisi 1.Arçelik 2.Opet 3.LC Waikiki